* Krzyżek, quady, nie da rady...


W 3 miejscach dokonano poprawek na ścieżkach rowerowych, zgodnie z raportem złożonym po Masie Krytycznej. No ale na tym stanęło. Wciąż w Raciborzu straszą krawężniki, dzięki którym hasło Masy :"budują w pocie czoła, a nam się krzywią koła" pozostaje nadal aktualne. Poza tym głucho, jeśli chodzi o jakąkolwiek odpowiedź władz, które formalnie zobowiązane są do tego kodeksem postępowania administracyjnego. W efekcie jako Raciborska Inicjatywa Rowerowa SOFT CITY postanowiliśmy upublicznić raport (który złożylismy wcześniej do Urzędu Miasta) i stosownym oświadczeniem do mediów zarysować aktualną sytuację.
Czytaj w linkach: nowiny.pl raciborz.com.pl naszraciborz.pl


3 komentarze:

 1. Ja się czasami zastanawiam czy ktoś kto to projektuje myśli gdy to robi. Przecież potem można ręce załamać. W Łodzi jest nowa, ładna ścieżka prowadząca na dworzec i na dworcu kończy się kilkucentymetrowym krawężnikiem z którego chcąc nie chcąc trzeba jakoś zeskoczyć...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie zgodzę się z przedmówcą, ponieważ jeśli taki krawężnik powstał to tylko dla bezpieczeństwa, aby rowerzysta miał obowiązek się zatrzymać i przenieść rower. Ja upiększyłem Swój rower o bagażnik http://www.bike-on.pl/products_category.php?list=true&id_categories=4&namek=Akcesoria . Firmy Topeak MTX co sądzicie o nim?

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny wpis! Przyjemnie się czyta.
  Wypas owiec

  OdpowiedzUsuń