* RAJD ROWEROWY NA GÓRĘ ŚW.ANNY


W dniach 14-15.05.2010 grupa turystów PTTK Ziemia Raciborska uczestniczyła w V Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej na Górę św. Anny. Udział w rajdzie wzięło ponad 20 turystów z powiatu raciborskiego, Rybnika i Bytomia, dla których program imprezy przewidywał w ciągu dwóch dni pokonanie trasy o długości 130 km po obu brzegach Odry.
W pierwszym dniu trasa rajdu prowadziła prawym brzegiem Odry przez Ciechowice, Turze, Bierawę, Starą Kuźnię, Sławęcice. Po przybyciu na miejsce uczestnicy wzięli udział w pielgrzymce, a następnie zwiedzili sanktuarium. Zakwaterowanie oraz wyżywienie zapewnił Dom Pielgrzyma prowadzony przez Ojców Franciszkanów.
Nazajutrz rankiem wyruszono w drogę powrotną w strugach ulewnego deszczu i przenikliwym zimnie. Ze względu na to uczestnicy jednogłośnie podjęli decyzję o „ekspresowym” powrocie do domu: … pociągiem. z dworca PKP w Zdzieszowicach.
Pomimo nieprzewidzianego zakończenia imprezy uczestnicy wrócili do domu w dobrych humorach, z nadzieją że w przyszłym roku będzie lepiej.
PTTK Ziemia Raciborska zaprasza do udziału w kolejnych organizowanych imprezach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz